Czy nowoczesne rozwiązania IT sprawdzą się w Twojej firmie?

Technologia idzie cały czas do przodu – nie możemy mieć co do tego wątpliwości. Każdego dnia zasypywani jesteśmy informacjami o nowych rozwiązaniach dotyczących samochodów, telefonów, komputerów, komunikacji. Czy rozwiązania te mogą być wykorzystywane w codziennej pracy? Zdecydowanie tak – ich zadaniem będzie usprawnienie procesów roboczych, poprawienie łączności pomiędzy konkretnymi pracownikami. Jakie rozwiązania warto wybrać?

Dedykowane aplikacje i platformy

Produkty dedykowane dla firm to jedne z najchętniej wybieranych. Dotyczy to przede wszystkim platform operacyjnych, z których korzystać będą wszyscy pracownicy. Platformy takie tworzone są przez doświadczonych informatyków, a ich struktura uzależniona jest od samej firmy, rodzaju pracy oraz codziennych zadań. Zazwyczaj klienci nie otrzymują od razu gotowego produktu – zanim platforma wejdzie do użycia konieczne jest zapoznanie się z codzienną pracą pracowników, poznanie najtrudniejszych i najbardziej problematycznych zagadnień. Platformy mają usprawniać codzienne wykonywanie obowiązków, przyspieszać obieg dokumentów i informacji, umożliwiać lepsze kontrolowanie konkretnych zadań. Podczas testowania platform klienci mogą liczyć na wsparcie techniczne oraz merytoryczne twórców. Drugim ciekawym produktem są aplikacje tworzone na telefony – one również mogą przysłużyć się lepszej pracy w firmie. Zazwyczaj aplikacje pozwalają na szybki wgląd w bazy danych, bez względu na miejsce przebywania. To idealne rozwiązanie szczególnie dla pracowników terenowych!

Praca w chmurze obliczeniowej

Kolejnym udogodnieniem, na które z pewnością warto zwrócić uwagę, są chmury obliczeniowe. Ten rodzaj usługi to nic innego jak złożona infrastruktura zewnętrzna dostawcy, który umożliwia np. korzystanie z oprogramowania, bez konieczności płacenia wysokich licencji. Wystarczy opłacać miesięczny abonament!
Więcej informacji znajdziesz na SID Group